Můj Diář - datovaný průvodce celým rokem

Ruční práce. Každý je originál.

Autorky prvního diáře pro rok 2019: Tereza a Bára

Myšlenka vydání vlastního diáře vznikla v roce 2015, možná i dříve, a dozrávala další tři roky až do ledna 2018. Nevoněl a neseděl nám ani jeden z diářů běžně dostupných na trhu. Nevyhovovala nám velikost, typ vazby nebo provedení stránek. V některém diáři chyběl dostatečný prostor pro poznámky, jiný zase postrádal kompletní dataci. Diáře jsme si každoročně vylepšovaly o barevná lepítka, papírové kapsičky a poutka na tužky. Kombinovaly jsme více diářů nebo jsme dokonce používaly více diářů zároveň. Chtěly jsme všechno v jednom, all inclusive balíček, voňavý, pohodlný a datovaný diář. Nebyl, a proto jsme ho pro všechny milovníky klasických papírových pomocníků vymyslely. Na podzim 2018 vyšel první autorský diář pro rok 2019 vydávaný v malém nákladu.


Tereza: Působí v PR a v marketingu v tradiční PR agentuře. Na pozici produkční, grafičky a markeťačky pomáhá u českého týmu amerického fotbalu Prague Lions. S kamarádkou Veronikou spolupracuje na malém zero-waste projektu. Relaxuje v přírodě, nejraději doma v Jeseníkách, se svými dvěma maďarskými vizslami a hlavně bez mobilu. Chodí do umělecké školy na hodiny klavíru a pokud to čas dovolí, společně s manželem rozšiřují své obzory díky cestování po světě. Zastává filozofii “míň věcí, víc zážitků.”


Bára za Bajajóga: Do diáře pro rok 2019 přispěla svými autorskými texty. Pracuje jako manažerka v nadnárodní korporaci, věnuje se vzdělávání dospělých, osobnímu rozvoji a meditaci. Už několik let se realizuje jako lektorka jógy, vyučuje Hathajogu, Slow Flow, Vinyasu a Yoga Nidru v Bajajóga. Tuto hlubokou jogínskou meditaci studovala u Amrit Yoga institute s Kamini Desai, jako zatím jediná v ČR získala certifikát I am Yoga Nidra (I. a II. stupeň). Podporuje útulek pro pejsky v Brně, odkud má svou sněhobílou fenku Báju.

DIÁŘ V ROCE 2020

„Práce s diářem v průběhu roku 2019 mě opravdu nadchla a byl mi tak velkým a spolehlivým pomocníkem, že jsem v jeho tvorbě chtěla dál pokračovat. Bylo to zvláštní, protože se sotva rozběhl rok 2019 a já už jsem začala připravovat data pro další rok, shromažďovala jsem zpětnou vazbu od okolí a týdny jsem přemýšlela, jak celý diář zevnitř i zvenčí ještě vylepšit, kde přidat, kde ubrat… Obrazně řečeno – z novorozeněte se tak právě stalo batole, možná dokonce předškolák 🙂 a já doufám, že i letos (v době digitálních technologií a elektronických kalendářů)  pro vás bude tento klasický papírový diář skvělým průvodcem pro celý rok 2020. Moc si to přeju!“ Tereza